2015. január 30., péntek

Portrék a NoBorderből 7.rész

Az Artdrops ékszerek és készítőik Fülöp Erika és Hampl Eszter

Az Artdrops márkanév - a cseppnyi csodákon túl - két építészmérnököt takar: Fülöp Erikát és Hampl Esztert.


Az építészet kiegészítéseként jött létre üvegékszer-készítő műhelyünk, eleinte csak hobbiként és a családtagok elkápráztatására, s a későbbiekben alakult úgy, hogy ékszereink elindultak megismerkedni a nagyvilággal.
Cseppnyi csodáink üvegrogyasztásos, vagyis fusing technikával készülnek, melynek során a gondosan összeállított ékszereket kis kemencénkben 700-800 fokos hőmérsékleten egymásra olvasztjuk, ezzel adva különleges tartósságot, esetenként törhetetlenséget az anyagnak. Szerelékként antiallergén fémeket használunk, hogy minél szélesebb rétegben legyen öröm az Artdrops ékszerek viselése.


Két évvel ezelőtt tettük műhelyünket nyitottá, vagyis üvegékszer-készítő nyílt napokat szervezünk rendszeres időközönként - jártunk már többször az évente kétszer megrendezésre kerülő kreatív vásáron, tartottunk foglalkozást általános iskolás gyerekeknek és a 2014-es Design Hét keretein belül is csatlakozhattak hozzánk az alkotó kedvűek a NoBorderbe kihelyezett műhelyünkbe.


Mivel a fejlődést fontosnak tartjuk, ezért 2015-ben egy új anyaggal is kísérletekbe kezdtünk, melynek moosgumiból készült ékszerek lettek az eredményei. 
Bízunk benne, hogy minden cseppnyi csodánkat olyan szeretettel fogadjátok, amekkora szeretettel azok készülnek.




A csodás kis Artdrops ékszereket megtaláljátok a NoBorderben, a facebookon és saját oldalukon is:

2015. január 23., péntek

Borbélykodásról

A borbély (a latin barba, „szakáll” szóból) egy olyan foglalkozást jelöl, amibe hajvágás, borotválás és a szakáll fazonigazítása tartozik. Régebben kisebb műtéteket (például sebek összevarrása) és fogászati beavatkozásokat (főleg foghúzás) is végeztek. Mikor még divatosabb volt a férfiak körében a szakáll viselet, illetve mikor még nem voltak villanyborotvák, sok borbélyüzlet volt a városokban is, hiszen a férfiak inkább szakemberek bízták a borotválást és szakálligazítást.



Később a szakáll kezd kimenni a férfidivatból, a borotvák és a villanyborotvák folyamatosan fejlődnek, ami lehetővé teszi az otthoni biztonságos borotválkozást és szakállvágást. Így a borbélyok kezdenek kiszorulni a piacról, a fodrászok szakirányává válik a mesterség.
Ám az elmúlt években újra divatossá vált a szakáll viselése mellett a klasszikus férfi hajforma, amit régen szintén a borotvával vágtak, így a frizuradivatban újra igény lett a borbélyokra, akik profin tudnak dolgozni nemcsak a hajvágó ollóval, de borotvával is.
Ezzel együtt újranyílnak a borbélyüzletek, illetve egyre több fodrászatban lehet megtalálni a borbélyokat is.



Üzletünkben is megtalálhatok egy profi borbélyt, akinek az egyik videója a nem régen jelent meg:
https://www.youtube.com/watch?v=Tiba1bxXtJk

Itt jelentkezhettek be: Vida Balázs +36303170087

2015. január 16., péntek

Amit érdemes tudni az ombre festésről

2015-ben is tovább hódít a tavalyi évben közkedveltté vált az ombre hajfestés trendje. Ezért itt az ideje, hogy többet megtudjatok róla!

Mit is jelent az ombre?

Francia eredetű szó, árnyalást, árnyékolást jelent. A hajnak is ilyen jelleget ad, hiszen finom színátmenetről van szó. Lágyan világosodik a haj a hajvégek felé, de elkészíthető fordítva is. Olyan hatást kelt, mintha a nap szívta volna ki a hajvégeket vagy, ha a napfény csillanna meg rajta.

Miért népszerű az ombre festés?

Nemcsak a hírességek körében, de a mindennapokban is egyre több embert látunk ilyen típusú festéssel. Hiszen nagy előnye ennek a festésnek, hogy nem igényel drasztikus változtatást, az eredmény mégis lenyűgöző. Ideális azoknak, akik amúgy nem festetik vagy nem festetnék a hajukat, mégis kipróbálnának valami újat, mivel ezzel a technikával mindössze a hajvéget kell festeni.
Jól jöhet azoknak is, akik unják a festett hajszínüket, vagy az évek óta melírozott frizurájukat, de nem szeretnének teljesen új színt, viszont látványos változást szeretnének.

Mik a további előnyei?

- egyenes és hullámos hajban is nagyon szépen mutat
- tetszőlegesen választhatod ki a színkombinációt
- nagyon finom elegáns hatást kedvelőknek is ajánlott
- nem kell feltétlen egyféle hajszíncsoportot választani
- egészen természetes hatásúra is elkészíthető

Az ombre festés típusai

Természetes ombre: ez a legnépszerűbb, hiszen természetes, napszívta hatást kölcsönöz. Az alap természetes árnyalatú barna, és a végek pedig ennek bármilyen világos árnyalatai (akár a szőkéig is világosítva).

Vörös ombre: Többféle verzióban készíthető, barnával, szőkével kombinálva. De készíthető úgy is, hogy a teljes haj vörös, csak az árnyalatok világosodnak.

Extrém ombre vagy Szivárvány ombre: az extravagáns külsőt kedvelők bátran használhatnak élénk színeket (lila, zöld, kék, pink, türkiz).

Amire figyelni kell

Sokan olcsón, akciósan vagy házilag készítik el az ombre hajfestésüket, és sajnos az eredmény sokszor viselhetetlen. Ennek az oka, hogy az ombre hajfestés lényege, az a láthatatlan átmenet. 
A leggyakoribb hiba ezeknél a festéseknél, az az éles kontúr, ahogy elválik a sötét-világos rész egymástól. Ilyen esetekben olyan, mintha festékbe mártották volna, van, amit hol feljebb, hol lejjebb, foltosan dolgoztak el. Pontosan ettől lesz a haj profi vagy gagyi. A szépen eldolgozott átmenet elkészítéséhez megfelelő rutinra és szakmai képzettségre van szükség. 


A NoBorder fodrászai mind rendelkeznek a tökéletes ombre festéshez szükséges képességekkel, ha kell tanácsod is adnak, hogy számodra mi állna a legjobban, mivel fogsz biztosan kitűnni a tömegből! Minden itt szereplő hajat fodrászaink készítettek!

Bejelentkezéshez hívd Mezőfi Andreát (+36303969377), Székely Andrást (+36203794475) vagy Vida Balázst (+36303170087), a NoBorder fodrászait!

2015. január 9., péntek

Portrék a NoBoderből 6.rész

Nebouxii Socks 

Tudod mi az a Nebouxii? Az a nagyon menő madár kék zokniban. Meg a Nebouxii csapat márkája is – a zoknirajongók márkája.


Eszter, az ötletgazda, fejében már többször megfogalmazódott az ötlet, hogy színes, vicces és csöppet sem szokványos zoknikat kellene készíteni itthon, Magyarországon.
Miután már hónapok óta zoknimintákkal álmodott, össze is szedett egy zoknis csapatot, és nekilátott zoknigyárat keresni - a cél érdekében, az ő szavaival élve, "hetedhét országot bejárt".



Szerencsére Katát, aki a designért felel, elég hamar megtalálta, és utána szépen sorban jöttek a többiek is – a lelkesedése mindenkire átragadt (vagy nem mernek mást mondani ;)).
A sok-sok munka és, hogy ismét őt idézzem, "Ibolya presszós limonádézás" meghozta a gyümölcsét, Az egész csapat őszintén reméli, hogy az "őrült zoknik" iránti szeretetük mindenkire átragad majd!



Szeptemberben elindították webshopukat 9 különböző mintájú, de egytől egyig nagyon vagány zoknival. Mindegyik pár egyedi tervezés és vannak köztük felemás darabok is.
Félévente tervezik új kollekcióikat, amiket limitált darabszámmal dobnak piacra. Ha az adott kollekció elfogy, akkor azt többé már nem lehet kapni. Szóval érdemes sietni!



A Nebouxii zoknik aktuális kollekcióját megtalálhatjátok a NoBorderben, és a facebookon:
https://www.facebook.com/nebouxiisocks?ref=ts&fref=ts

A következő alkalommal a Cimbi márkáről és készítőjükről olvashattok!